Ostatnia kolejka Ekstraligi  na jesieni

Ostatnia kolejka Ekstraligi na jesieni

Preda thor ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 60 )
Grupa mistrzowska

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 26:29 (7:23)
/Kacper Michałkiewicz, Grzegorz Michalik, Maciej Sienkiewicz, obserwator- Marcin Zeszutek/.
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 6 (3pd), Dariusz Wantoch-Rekowski 5 (P), Wilczuk 5 (P), Tomasz Rokicki 5 (P), Dawid Lorentowicz 5 (P).
Punkty Arka: Dawid Banaszek 24 (P, 2pd, 4K, DG), Radosław Bysewski 5 (P).

Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź S.A. 13:28 (3:11)
/Dariusz Reks, Dariusz Marciniak, Grzegorz Szostek/

Punkty Ogniwo: Marek Przychocki 5 (P), Robert Graban 5 (5), Łukasz Szablewski 3 (K).
Punkty Budowlani: Patryk Reksulak 12 (2p, pd), Maciej Orłowski 9 (3K), Piotr Karpiński I 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 2 (pd).
Żółt kartka: Marcin Wilczuk, Robert Graban (obaj Ogniwo), Piotr Karpiński I Cyprian Majcher (obaj Budowlani).

Grupa spadkowa

Posnania Poznań - Pogoń Siedlce 17:29 (3:12)
/Dariusz Marciniak, Mirosław Szczepański, Monika Baniewicz/
Punkty Posnania: Daniel Gdula 7 (2pd, K), Dominuk Zdun 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P).
Punkty Pogoń: Wojciech Piotrowicz 9 (3pd, K), Marek Mirosz 5 (P), Jakub Bobruk 5 (P), Bartek Nasiłowski 5 (P), Grzegorz Muszyński 5 (P).

Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 37:0 (5:0)
/Łukasz Jasiński, Mirosław Janeczko, Andrzej Pantoł; obserwator- Wiesław Piotrowicz/
Punkty Orkan: Konrad Pietrzyk 14 (P, 3pd, K), Radosław Mitrowski 5 (P), Maciej Brażuk 5 (P), Damian Paluch 5 (P), Mateusz Roulec 5 (P), Bogdan Wróbel 3 (D).
Żółta kartka: Konrad Pietrzyk (Orkan).

Kiszyniów: Mołdawia v Polska 48:25

No8 ..:::Reprezentacja Rugby:::.. (odsłon: 388, komentarzy: 2)

Kiszyniów: Mołdawia v Polska 48:25 Reprezentacja Polski uległa w Kiszyniowie Mołdawii 25:48, gospodarze wygraną zawdzięczają głównie przewadze fizycznej młyna, który był kluczem do zwyciestwa w tym spotkaniu, m.in dwukrotnie wepchnął naszą formację na pole punktowe, a jego zawodnicy zdobyli sześć z ośmiu przyłożeń.
Zaczęliśmy od prowadzenia 3:0 po karnym celnie kopniętym przez Dawida Banaszka, ale kolejne minuty to czas o którym wszyscy by chcieli zapomnieć. Gospodarze szybko odrobili straty, a w 34 minucie prowadzili aż 31:3 i zaczęło \\\"pachnieć\\\" wysoką porazką. Na szczęcie nasz zespół się zmobilizował i przed przerwą zdobywając przyłozenie, podwyzszenie i punkty z karnego zmniejszył przewagę do 31:13. Po zmianie stron przyłozyli gospodarze, ale kolejne akcje w wykonaniu Polskiej drużyny przyniosły dwa przyłozenia Tomasza Rokickiego i zmianę wyniku na 36:25. W ostatnim kwadransie mołdawski młyn wykonał dwie akcje ofensywne zdobywając kolejne przyłożenia, które ustaliły wynik na 48:25. Mołdawia wygrywając z bonusem awansowała na pozycję lidera tabeli Dywizji B1 spychają nasz zespół na drugie miejsce.

Puchar Narodów Europy: Kiszyniów, 15.11.2014

Mołdawia v Polska 48:25 (31:13)

Punkty: Mołdawia- Oleg Prepelita 20 (4P), Mihai Golubenco 6 (3pd), Dumitru Arhip 5 (P), Vasili Buzgan 5 (P), Gheorghe Gajion 5 (P), Titica Veaceslav 5 (karna piątka), Creig Felston 2 (pd); Polska- Tomasz Rokicki 10 (2P), Dawid Banaszek 10 (2pd, 2K), Robert Kwiatkowski 5 (P).

Skład: 1.Kwiatkowski Rafał (57 Chróściel Adrian), 2.Bobryk Kamil (72 Bartkowiak Daniel), 3.Bysewski Radosław (41 Buczek Grzegorz), 4.Karpiński Piotr I, 5.Karpiński Piotr II, 6.Płonka Marek Jr., 7.Bartoszek Mateusz, 8.Dąbrowski Paweł (43 Mirosz Michał), 9.Szostek Łukasz (43 Janeczko Rafał), 10.Banaszek Dawid, 11.Rokicki Tomasz, 12.Szrejber Rafał, 13.Rakowski Radosław, 14.Kwiatkowski Robert (43 Sirocki Szymon), 15.Popławski Dawid (57 Przychocki Marek).
Rezerwa: 19.Majcher Cyprian.

Kadra: Manager- Brażuk Maciek, Trener- Płonka Marek, II trener- Komisarczuk Dariusz, Fizjoterapeuta- Mosiński Eliasz, Lekarz- Iwańczuk Kamil, Kierownik- Witczak Grzegorz, Asystent- Plenkowski Tomasz.

Sędziowali: Guiseppe Vivarini, Andrea Spadoni, Nicola Franzoi; komisarz: Giovanni Morandin (wszyscy Włochy).

Ekstraliga III runda

Silver ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 243, komentarzy: 1)

Ekstraliga III runda 01.01.2014 Ekstraliga Faza II - Runda III09.11.2014

Kolejnej, trzeciej z rzędu porażki doznali obrońcy tytułu, tym razem ulegli Ogniwu Sopot 23:25, losy meczu ważyły się do ostatniej minuty, gdyby Lechia wykorzystała karnego to ona zeszła by z boiska w roli zwycięzcy.
W grupie spadkowej również wygrywali gospodarze, w Poznaniu Posnania rozgromiła rezerwowy skład sochaczewskiego Orkana 96:0, zaś w Siedlcach Pogoń męczyła się z Juvenią zwyciężając ostatecznie 27:10, ale bez bonusowego punktu.
Rundę zakończyło niedzielne zwycięstwo Arki Gdynia nad Budowlanymi Łódź SA, Buldogi wygrały dzieki znakomitej dyspozycji Dawida Banaszka, który zdobył wszystkie punkty dla gości. Wygrana pozwoliła powrócić Arce na pozycję lidera tabeli Ekstraligi.

08.11.2014, sobota

Grupa mistrzowska

MKS Ogniwo Sopot - RC Lechia Gdańsk 25:23 (10:10) /Dariusz Reks, Andrzej Pantoł, Grzegorz Michalik/
Punkty Ogniwo: Piotr Zeszutek 10 (2P), Łukasz Szablewski 10 (2pd, 2K), Mateusz Mrowca 5 (P).
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 13 (2pd, 3K), Grzegorz Buczek 5 (P), Marek Płonka 5 (P).
Czerwona kartka: Michał Plich (Lechia).
Żółte kartki: Marek Przychocki (Ogniwo), Dariusz Wantoch-Rekowski (Lechia).

Grupa spadkowa

MKS Pogoń Siedlce - RzKS Juvenia Kraków 27:5 (10:0) /Hubert Bedyński, Kacper Michałkiewicz, Mirosław Janeczko, obserwator - Wiesław Piotrowicz/
Punkty Pogoń: Wojciech Piotrowicz 12 (3pd, 2K), Mateusz Lament 10 (2P) Dawid Dybowski 5 (P).
Punkty Juvenia: Jakub Jasiński 5 (P).
Żółte kartki: Piotr Psuj (Pogoń), Kamil Trzos (Juvenia).

KS Posnania Poznań - RC Orkan Sochaczew 96:0 (49:0) /Łukasz Jasiński, Tomasz Jarowicz, Grzegorz Szostek/
Punkty Posnania: Daniel Gdula 31 (P, 13pd), Sebastian Gruszczyński 15 (3P), Robert Bosiacki 10 (2P), Michał Wrona 10 (2P), Mateusz Jafra 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Dominik Zdun 5 (P), Oskar Soczewica 5 (P), Bartosz Kubalewski 5 (P), Jakub Frąszczak 5 (P).

09.11.2014, niedziela

Grupa mistrzowska

Budowlani Łódź S.A. - RC Arka Gdynia 13:15 (5:9) /Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik/
Punkty Budowlani: Toma Mchedlidze 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P), Patryk Reksulak 3 (K).
Punkty Arka: Dawid Banaszek 5 (4K, D).
Żółta kartka: Radosław Rakowski (Arka).

I liga – runda VI (pierwsza rewanżowa) – 08.11.2014

Alfa Bydgoszcz v RKS Skra Warszawa 14:61 (7:26) /Stablewice k/Unisławia; Dariusz Marciniak, Mirosław Szczepański)
Punkty Alfa: Łukasz Wojciechowski 5 (P), Marcin Dankowski 5 (P), Paweł Pińczewski 4 (2pd).
Punkty Skra: Łukasz Ślusarczyk 31 (3P, 8pd), Kamil Matysiak 15 (3P), Łukasz Król 5 (P), Łukasz Nowosz 5 (P), Artur Hoppe 5 (P).
Żółta kartka: Łukasz Jóźwiak (Alfa).
RC Legia Warszawa v KS Budowlani Lublin (przełożony na wiosnę)
KS Budowlani Łódź v Frogs Warszawa (przełożony na wiosnę)

Frogs Warszawa v KS Budowlani Łódź 32:14 (10:7) /zaległy mecz z Rundy I; Maciej Sienkiewicz, Aneta Bejm/
Punkty Frogs: Bartolomeusz Cholewiński 10 (2P), Mikołaj Kacz 7 (2pd, K), Simon Harris 5 (P), Patrick Thomson 5 (P), Hugo Remond 5 (P).
Punkty Budowlani: Maciej Kociński 5 (P), Krystian Pogorzelski 5 (P), Krzysztof Zając 4 (2pd).
Czerwona kartka: Dawid Radwański (w wyniku dwóch żółtych).
Żółte kartki: Shane Baker, Andrzej Suliga, Marc Torres (wszyscy Frogs), Dawid Radwański (Budowlani, dwukrotnie).

II liga – runda VI (pierwsza rewanżowa) – 09.11.2014

Chaos Poznań v RC Czarni Pruszcz Gdański 15:36 (3:17) /Hubert Bedyński/
Punkty Chaos: Bartosz Włodarek 5 (pd, K), Oskar Górski 5 (P), Bartłomiej Karliński 5 (P).
Punkty Czarni: Patryk Kościelniak 11 (P, 3pd), Dariusz Lechmyc 10 (2P), Rafał Bałachowski 10 (2P), Mariusz Kostrzewiński 5 (P).

Ekstraliga - druga runda II Fazy

Silver ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 312)

Ekstraliga - druga runda II Fazy Ekstraliga Faza II – runda II – 02.11.2014

Grupa mistrzowska

MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia 12:16 (12:13)
/Mirosław Szczepański, Hubert Bedyński, Grzegorz Szostek/

Punkty Ogniwo: Łukasz Szablewski 12 (3K, D).

Punkty Arka: Radosław Rakowski 10 (2P), Dawid Banaszek 6 (2K).

Żółte kartki: Dawid Banaszek (Arka), Kamil Węgierski (Ogniwo).


RC Lechia Gdańsk v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 9:30 (9:3)
/Kacper Michałkiewicz, Grzegorz Szostek, Łukasz Jasiński; obserwator: Marcin Zeszutek/

Punkty Lechia: Rafał Janeczko 9 (3K).

Punkty Budowlani: Michał Mirosz 10 (2P), Marcin Krześniak 5 (P), Maciej Orłowski 13 (P, pd, 2K), Mindia Abaszidze 2 (pd)

Żółta kartka: Karol Hedesz (Lechia).


Grupa spadkowa

RC Orkan Sochaczew v MKS Awenta Pogoń Siedlce 3:38 (3:19)
/Dariusz Reks, Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Michalik; obserwator: Wiesław Piotrowicz/

Punkty Orkan: Konrad Pietrzyk 3 (K).

Punkty Pogoń: Tomasz Gołąb 10 (2P), Wojciech Piotrowicz 8 (4pd), Jakub Bobruk 5 (P), Mateusz Lament 5 (P), Piotr Psuj 5 (P), Bartek Nasiłowski 5 (P).

Żółte kartki: Daniel Kościelewski, Piotr Bryszewski (Orkan); Kamił Łódzki, Paweł Tokarski, Paweł Narojek (Pogoń).


KS Posnania Poznań v RzKS Juvenia Kraków 19:12 (14:0)
/Tomasz Jarowicz, Dariusz Marciniak, Andrzej Pantoł/

Punkty Posnania: Robert Bosiacki 5 (P), Sebastian Gruszczyński 5 (P), Maciej Rodzik 5 (P), Daniel Gdula 4 (2pd).

Punkty Juvenia: Adam Gracki 5 (P), Maciej Grzesiak 5 (P), Grzegorz Gołębiowski 2 (pd).

Żółte kartki: Sebastiam Gruszczyński, Michał Stengert (Posnania); Lasha Mirtskhulava, Artur Fursenko (Juvenia).

ME U19 VIII miejsce w ostanim meczu - Polska v Rumunia 8:64 (3:40)

Silver ..:::Młodzieżówka Rugby:::.. (odsłon: 342, komentarzy: 3)

Nie udało się zebrać sił na ostatni pojedynek o honorowe przedostanie miejsce, przegrywamy wysoko z Rumunami...

ME U19 w Portugalii Polska v Holandia 17:18

Silver ..:::Reprezentacja Rugby:::.. (odsłon: 185)

W półfinałowym meczu Mistrzostw Europy U19 reprezentacja Polski uległa Holandii 17:18 i w sobotę będzie grała o miejsce VII. W finale nasza drużyna spotka się Rumunią, która przegrała z Belgią 10:13. Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele Polscy zawodnicy zagrali z wielkim zaangażowaniem i walczyli do końca mając wiele wydawało by się 100% sytuacji do przyłożenia, w ostatnich minutach zdobyli upragnione przyłożenie, jednak Bartłomiej Sierant nie trafia podwyższenia z dogodnej pozycji....

29.06.2014 Estádio Nacional Do Jamor, Lisbona

Polska v Holandia 17:18 (12:13)

Punkty: Patryk Reksulak 10 (2P), Bartlomiej Sierant 7 (P, pd).

Wyniki półfinałów

Polska v Holandia 17:18 (12:13)

Rumunia v Belgia 10:13 (3:10)

Rosja v Gruzja 5:41 (5:15)

Hiszpania v Portugalia 8:14 (5:7)


Finały, sobota, 01.11.2014

12.00 Polska v Rumunia o VII miejsce

14.00 Holandia v Belgia o V miejsce

16.00 Rosja v Hiszpania o III miejsce

18.00 Gruzja v Portugalia o I miejsce

Mistrzostwa Europy do lat 19 Polska - Rosja 15:48

Silver ..:::Reprezentacja Rugby:::.. (odsłon: 438)

Mistrzostwa Europy do lat 19 Polska - Rosja 15:48 Już w pierwszej minucie po serii błędów tracimy przyłożenie, pomimo próby uporządkowania szyków tylko chwilami udawało się nawiązać równą walkę z Rosją. W końcówce spotkania pomimo niekorzystnego wyniku grająca do końca reprezentacja Polski uzyskuje dwa honorowe przyłożenia.

MEU19, Polska - Rosja 15:48 (3:24)
Punkty dla Polski: Reksulak 5, Wojciech Kapustka 5, Bartłomiej Sierant 3, Krystian Pogorzelski 2.


Skład POLSKA: Gmitrzuk, Kosiaorek, Palasik, - Urbaniak, Biernacki, - Kiełsa, Wiśniewski, Dabkiewicz, - Król, Reksulak, - Sierant, Pogorzelski, Kubalewski, Rajewski, - Hodura
rezerwa: Łuczak, Budnik, Scherrer, Kociński, Kapustka, Nowicki, Soczewica, Piłowski, Mucha, Bartoszewski, Zalewski.

Trener Tomasz Borowski
II Trener Łukasz Nowosz
Kierownik Tomasz Kapustka

Ligowy weekend - wyniki

Silver ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 217)

EKSTRALIGA
Grupa mistrzowska

Budowlani Łódź S.A. v Ogniwo Sopot 25:20 (5:9)
/Tomasz Jarowicz, Łukasz Jasiński, Grzegorz Szostek/

Budowlani: Maciej Orłowski 10 (2pd, 2K), Toma Mchedlidze 5 (5), Tomasz Kozakiewicz 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P).
Ogniwo: Łukasz Szablewski 15 (5K), Dmytro Mokretsov 5 (P).

Czerwona kartka: Łukasz Anuszkiewcz (Ogniwo).
Żółta kartka: Grzegorz Dułka (Budowlani).

Arka Gdynia v Lechia Gdańsk 32:11 (12:6)
/Dariusz Reks, Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Michalik/
Arka: Szymon Sirocki 15 (3P), Dawid Banaszek 12 (3pd, 2K), Radosław Rakowski 5 (P).
Lechia: Rafał Janeczko 6 (2K), Marek Płonka Jr. 5 (P).

Grupa spadkowa

RzKS Juvenia Kraków v RC Orkan Sochaczew 45:8 (14:5)
/Mirosław Szczepański, Dariusz Marciniak, Andrzej Pantoł/

Juvenia: Grzegorz Gołębiowski 10 (5pd), Lasha Mirtskhulava 5 (P), Piotr Zemła 5 (P), Mateusz Ingarden 5 (P), Jakub Jasiński 5 (P), Mariusz Tumiel 5 (P), Marcin Sokołowski 5 (P), Roger Molęda 5 (P).
Orkan: Kamil Kościelski 5 (T), Bogdan Wróbel 3 (D).

Żółte: Lasha Mirtskhulava, Kamil Chodurek (obaj Juvenia).

Pogoń Siedlce v Posnania Poznań (przyłożony na 29/30.11.2014)

I liga Runda V – 25.10.2014


Frogs Warszawa v RC Legia Warszawa 5:22 (5:12)
/Adrian Pawlik, Wiesław Piotrowicz/

Punkty Frogs: Patrick Thomson 5 (P).
Punkty Legia: Maciej Liedel 5 (P), Łukasz Miśkiewicz 5 (P), Jan Paraniak 5 (P), Patryk Szeląg 5 (P), Wojciech Grygułło 2 (pd).

Żółte kartki: Mateusz Alwes, Benjamin Michael (obaj Frogs), Łukasz Miśkiewicz, Michał Pazio, Jan Bułkowski (wszyscy Legia).

KS Budowlani Łódź v RKS Skra Warszawa 7:73 (7:21)
/Dariusz Marcinak, Mirosław Szczepański/

Punkty Budowlani: Krzysztof Zając 5 (P), Adam Wieczorek 2 (pd).
Punkty Skra: Łukasz Ślusarczyk 28 (2P, 9pd), Paweł Krajewski 10 (2P), Kamil Matysiak 10 (2P), Marcin Maciejewski 5 (P), Sebastian Kostałkowski 5 (P), Artur Zemlik 5 (P), Michał Droszcz 5 (P), Karol Król 5 (P).

Żółta kartka: Łukasz Kosiorek (Budowlani)

Budowlani Lublin v Alfa Bydgoszcz 98:0 (43:0)
/rozegrany awansem 18.10.2014/

II liga Runda V - 25.10.2014

Biało-Czarni Nowy Sącz v KS Rugby Ruda Śląska 19:27 (0:12)
/Janusz Wilk/

Punkty Biało-Czarni: Piotr Jabrocki 5 (P), Marcin Siemaszko 5 (P), Grzegorz Goliński 5 (P), Tomasz Goliński 2 (pd), Damian Zając 2 (pd).
Punkty Ruda Śląska: Adam Mazella 5 (P), Piotr Tokarski 5 (P), Dominik Bryński 10 (2P), Krzysztof Tokarski 5 (pd, K), Krzysztof Płusa 2 (pd).

Żółte kartki: Tomasz Kutyba (Biało-Czarni), Adam Mazella, Dominik Bryński (obaj Ruda Śląska).

KS Rugby Wrocław v Chaos Poznań 15:14 (0:7)
/Damian Wolsza/

Punkty Wrocław: Łukasz Huzar 5 (P), Bartosz Harlander 5 (pd, K), Jarosław Gniazdowski 5 (P).
Punkty Chaos: Rafał Bartoszewski 5 (P), Arkadiusz Białachowski 5 (P), Bartosz Włodarek 4 (2pd).

AZS UZ RC Zielona Góra v RC Czarni Pruszcz Gdański 0:55 (0:36)
/Hubert Bedyński/

Punkty Czarni: Mariusz Kostrzewiński 12 (2P, pd), Wojciech Wójcik 10 (2P), Piotr Orzłowski 10 (2P), Mariusz Kasperek 8 (4pd), Krzysztof Lechmyc 5 (P), Dariusz Lechmyc 5 (P), Adrian Kostrzewiński 5 (P).

Żółte kartki: Wojciech Szeliga (AZS), Krzysztof Lechmyc (Czarni).

Mistrzostwa Europy do lat 19 w Portugalii

Silver ..:::Reprezentacja Rugby:::.. (odsłon: 303)

W niedzielę pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy rozegra reprezentacja Polski U19, w decydującym meczu o miejska 1-4 lub 5-8 podopieczni Tomasza Borowskiego zagraja z Rosją.
Mistrzostwa Europy U19 – Ćwierćfinał – 26.10.2014 
Rosja - Polska (2)(niedziela, godz. 13.00) 
Pozostałe mecze.
11.00 Hiszpania - Rumunia (1)

15.00 Gruzji - Holandia (3)
17.00 Portugalia - Belgia (4)

Promocyjne video: http://goo.gl/4yOZzB
Przekaz na żywo: www.fpr.pt 
Wyniki: https://www.facebook.com/fpr.pt i www.fpr.pt 

ligowy weekend - pierwsze mecze w grupach

Silver ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 226)

Ekstraliga Faza II – runda I – 25.10.2014

Grupa mistrzowska

Budowlani Łódź S.A. v Ogniwo Sopot
(sobota, godz. 15:00; Jarowicz, Jasiński, Szostek)
Arka Gdynia v Lechia Gdańsk
(sobota, godz. 17:00; Reks, Sienkiewicz, Michalik)

Grupa spadkowa
Juvenia Kraków v RC Orkan Sochaczew
(sobota, godz. 15:00; Szczepański, Marciniak, Pantoł)
Pogoń Siedlce v Posnania Poznań
(przyłożony 29/30.11.2014)
 
I liga – runda V – 25/26.10.2014
Frogs Warszawa v RC Legia Warszawa
(sobota, godz. 14:00; Pawlik, Piotrowicz) 
KS Budowlani Łódź v RKS Skra Warszawa
(niedziela, godz. 12:00; Marcinak, Szczepański)
Budowlani Lublin v Alfa Bydgoszcz 98:0 (43:0) /rozegrany awansem 18.10.2014/
 
II liga – runda V – 25/26.10.2014
KS Rugby Wrocław v Chaos Poznań
(sobota, godz. 13:00; Wolsza)
Biało-Czarni Nowy Sącz v RC Ruda Śląska
(sobota, godz. 11:00; Wilk)
AZS UZ RC Zielona Góra v RC Czarni Pruszcz Gdański (niedziela, godz. 13:00; Bedyński)
 
Turnieje Dzieci i Młodzieży
25.10.2014 : Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, Łódź

Gregor Townsend, trener Glasgow Warriors...

mudin ..:::Świat Rugby:::.. (odsłon: 377)

Gregor Townsend, trener Glasgow Warriors... ... o roli sędziego oraz innych aspektach rugby.

Będąc od 20 lat zaangażowanym w profesjonalne rugby, w pełni doceniam ciężką pracę oraz gotowość do sprostania wyzwaniom, z jakimi muszą się mierzyć zawodnicy w czasie całego sezonu rugby.

Wiem również, jak dużo pracy muszą wykonać trenerzy, personel medyczny oraz pomocniczy, bez których nie byłoby rozgrywek. Ale mam wrażenie, że najcięższa robotę w profesjonalnym rugby, wykonują właśnie sędziowie.
Prowadząc spotkanie masz do wykonania „niewdzięczną robotę”, a po zwycięstwie któreś ze stron, nie możesz, tak jak kibice, okazać radości. Biorąc również pod uwagę szybkość rozgrywki, oraz skomplikowane przepisy, bardzo łatwo jest popełnić błąd w trakcie sędziowania meczu.

Kolejne zwycięstwo Polski

No8 ..:::Reprezentacja Rugby:::.. (odsłon: 567, komentarzy: 5)

Kolejne zwycięstwo Polski Wygraliśmy z Holandią nie zdobywając bonusa, a równie dobrze mogliśmy to spotkanie przegrać, teraz trzeba przeanalizować błędy i szykować się na ciężki mecz z Mołdawią w Kiszyniowie.
Po kilku minutach chaotycznej gry nasz zespół ruszył do ataku, Holendrzy popełnili błąd w obronie, a sędzia podyktował rzut karny. W 9 minucie Dawid Banaszek zamienił go na 3 punkty mimo tego, że kopał z połowy boiska, za trzy minuty po kolejnym karnym za złamanie linii obrony prowadziliśmy już 6:0. Nasz zespół nie ustrzegł się jednak błędu i w 15 minucie Pieter Mol zmniejszył przewagę na 6:3. Zaraz po wznowieniu Rafał Janeczko celnie kopnął drop-gola na bramkę, ale sędzia był innego zdania nie uznając punktów. Gorąco zrobiło się od 24 minuty najpierw od przyłożenia uchroniło nas podanie do przodu Holendrów, a następnie własne przyłożenie obronne. W końcówce mogliśmy zdobyć punkty z karnego, ale tym razem z połowy Banaszek nie trafił, a blisko pierwszego przyłożenia był Tomasz Rokicki nie opanował jednak piłki przed polem punktowym.
Po przerwie szansa na przyłożenie była już w 43 minucie, po kontynuacji Łukasz Szostek dotknął jednak linię boczną pół metra przed polem punktowym gości. Na kolejną skuteczna akcję naszego zespołu czekaliśmy do 57 minuty, Marek Płonka Jr. przebił się z piłką na pole punktowe, ale nie zdołał jej przyłożyć, sędzia podyktował młyn na 5 metrach, ale nie zdołaliśmy go wykorzystać. Niewykorzystane szanse musiały się w końcu zemścić, w 63 minucie po kontynuacji atakiem holenderski skrzydłowy wyszedł na czysto i to musiało się zakończyć przyłożeniem. Na szczęście Mol nie wykorzystał jednak podwyższenia, ale nie zmieniło to faktu, że przegrywaliśmy 6:8. Prowadzenie odzyskaliśmy w 72 minucie, celny karny Banaszka zmienił wynik na 9:8. Kilka minut przed końcem meczu goście zbytnio uwierzyli we własne siły, karnego, który mógłby im dać zwycięstwo zdecydowali się rozgrywać ręką i w rezultacie stracili piłkę. W ostatniej minucie karny Banaszka nie wszedł w światło bramki, a sędzia już nie wznawiał gry.

18.10.2014 Warszawa, Puchar Narodów Europy

Polska v Holandia 9:8 (6:3)

Punkty Polska- Dawid Banaszek 9 (3K).

Punkty Holandia- Stefan Vos 5 (P), Pieter Mol 3 (K).

Polska: Craig Bachurzewski (Daniel Bartkowiak), Adrian Chróściel (Grzegorz Buczek), Radosław Bysewski (Paweł Grabski), Michał Krużycki (Cyprian Majcher), Piotr Zeszutek, Michał Mirosz, Mateusz Bartoszek, Paweł Dąbrowski (Marek Płonka Jr.) - Rafał Janeczko (Łukasz Szostek)- Dawid Banaszek - Tomasz Rokicki, Mariusz Wilczuk (Rafał Szrejber), Tomasz Gasik, Robert Kwiatkowski - Marek Przychocki (Dawid Popławski).

Trener: Marek Płonka. Kapitan: Dawid Banaszek.

Sędziowie: Maxime Burlet, Nicolas Vandecauter, Ken Lamrechts (wszyscy Belgia), Kacper Michałkiewicz (Polska, techniczny).

Komisarz: George Sabau (Rumunia).

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej Ekstraligi

Silver ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 653, komentarzy: 5)

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej Ekstraligi Ekstraliga - Runda VII
11.10.2014

Sobotę zdominował „korespondencyjny” pojedynek pomiędzy Pogonią Siedlce, a Ogniwem Sopot o ostatnie miejsce w finałowej czwórce walczącej o medale mistrzostw Polski, oba kluby dzielił w ligowej tabeli tylko jeden punkt.
Przed tygodniem w bezpośrednim pojedynku Pogoń pokonała Ogniwo 29:21, ale przegrała w Sochaczewie z Orkanem 14:23 i będzie grała w czwórce walczącej o utrzymanie w Ekstralidze, Ogniwo pokonało natomiast w Sopocie Arkę 25:23 i zagra o medale.
W ostatnim meczu Lechia Gdańsk wygrała 48:12 wyjazdowe spotkanie z Posnanią Poznań.


MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia 25:23 (10:20)
(Tomasz Jarowicz, Mirosław Szczepański, Dariusz Marciniak)

Punkty Ogniwo: Łukasz Szablewski 15 (1P, 2K, 2pd), Piotr Zeszutek 5 (P), Robert Olszewski 5 (P).

Punkty Arka: Szymon Sirocki 15 (2pd, 3K), Radosław Rakowski 5 (P), Władysław Grabowski 5 (P).

Żółte kartki: Kamil Węgierski (Ogniwo), Paweł Dąbrowski (Arka).

RC Orkan Sochaczew v Awenta MKS Pogoń Siedlce 23:14 (6:12) (Dariusz Reks, Wojciech Piotrowicz, Andrzej Pantoł)

Punkty Orkan: Tomasz Gasik 18 (2P, pd, 2K), Paweł Pietrzyk 5 (P).

Punkty Pogoń: Wojciech Piotrowicz 9 (3K), Przemysław Rajewski 5 (P).

Żółte kartki: Bogdan Wróbel (Orkan), Mateusz Lament (Pogoń).

KS Posnania Poznań v RC Lechia Gdańsk 12:48 (7:12)
(Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Michalik, Adrian Pawlik)

Punkty Posnania: Dominik Gdula 7 (P, pd), Wojciech Kapustka 5 (P).

Punkty Lechia: Rafał Janeczko 11 (4pd, K), Mariusz Wilczul 10 (2P), Tomasz Rokicki 10 (P), Marek Płonka 5 (P), Mateusz Zajkowski 5 (P), Grzegorz Buczek 5 (P), Patryk Narwojsz 2 (pd).

Żółte kartki: Robert Kwiatkowski, Tomasz Rokicki (obaj Lechią).

W niedzielę zostało do rozegrania ostatnie spotkanie I fazy rozgrywek, w następnym tygodniu Ekstraliga odpoczywa, a wszyscy kibicujemy naszej reprezentacji w meczu z Holandią.


Master Pharm Budowlani Łódź S.A. v RzKS Juvenia Kraków (godz. 15.00, Łukasz Jasiński, Dariusz Marciniak, Mirosław Janeczko)

Ekstraliga rugby

Lp.KlubPunktypzps
1.Arka Gdynia000
2.Budowlani Łódź S.A.000
3.Ogniwo Sopot000
4.RC Lechia Gdańsk000
5.Pogoń Siedlce000
6.RZKS Juvenia Kraków000
7.Posnania Poznań000
8.RC Orkan Socaczew000

Ekstraliga

Świat Rugby

Reprezentacja Rugby

Młodzieżówka Rugby