Grała Ekstraliga. Lublin do spadku? Orkan do czwórki?

Grała Ekstraliga. Lublin do spadku? Orkan do czwórki?

Silver ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 1003 , komentarzy: 8)
Wiele się ostatnio dzieje w naszym rugby, w świąteczny lany poniedziałek rugbiści zafundowali nam nie lada emocje w X kolejce ekstraligi. W meczu na szczycie Lechia potwierdziła swoja dominację wygrywając z Budowlanymi. W meczu drużyn walczących o prawo gry w play-off Orkan po emocjonującym spotkaniu pokonał Pogoń Siedlce. Na deser w spotkaniu bardzo istotnym o pozostaniu w lidze Posnania wysoko pokonała zdziesiątkowanych Budowlanych Lublin. W czwartym meczu Arka pewnie i wysoko pokonała sąsiada z za miedzy Ogniwo Sopot. Na koniec przykra wiadomość poważnej kontuzji stawu skokowego doznał reprezentant Polski Stanisław Powała-Niedzwiecki, życzymy temu wszechstronnemu zawodnikowi oraz trenerowi grup dziecięcych szybkiego powrotu do zdrowia.


MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia 14:50 (0:31)
Ogniwo: Robert Olszewski 5, Grzegorz Kurdelski 5, Łukasz Szablewski 4
Arka: Szymon Sirocki 15, Władysław Grabowski 10, Rafał Szrejber 10, Rafał Kwiatkowski 5, Kamil Simionkowski 5, Tomasz Witt 5

RC Lechia Gdańsk v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 28:18 (14:11)
Lechia: Rafał Janeczko 13, Dawid Lorentowicz 5, Cyprian Majcher 5, Tomasz Rokicki 5
Budowlani: Sebastian Łuczak 8, Tomasz Kozakiewicz 5, Łukasz Żórawski 5

RC Orkan Sochaczew v Awenta MKS Pogoń Siedlce 25:20 (10:17)
Orkan: Nadir Bokhaloiua 20, Piotr Jurkowski 5.
Pogoń: Michał Wierzejski 5, Wojciech Piotrowicz 5, Kamil Bobryk 5, Gołąb Tomasz 5.

KS Posnania Poznań v KS Budowlani Lublin 72:7 (38:0)
BL:Stanisław Powała-Niedźwiecki 5,
Piotr Skałecki 2.

Zaproszenie na Ekstraligę X kolejka

Silver ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 767, komentarzy: 5)


Runda X – 21.04.2014 (poniedziałek)

MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia
(poniedziałek, godz. 14.30)

RC Lechia Gdańsk v Master Pharm Budowlani Łódź S.A.
(poniedziałek, godz. 12.00)

RC Orkan Sochaczew v Awenta MKS Pogoń Siedlce

(poniedziałek, godz. 16.00)

KS Posnania Poznań v KS Budowlani Lublin
(poniedziałek, godz. 13.00)

Transmisje na imprezylive.pl

godzina 12.00 RC Lechia Gdańsk vs. Master Pharm Budowalni Łódź S.A.
godzina 14.30 MKS Ogniwo Sopot vs. RC Arka Gdynia

Anglia Mistrzem Europy do lat 18 w rugby

Gannicus ..:::Świat Rugby:::.. (odsłon: 143, komentarzy: 1)

Anglia Mistrzem Europy do lat 18 w rugby W bardzo kameralnej scenerii we Wronkach odbyły się finałowe spotkania Mistrzostw Europy Elity. Tytuł Mistrza Europy do lat 18 obronili w pełni zasłużenie Anglicy pokonując Irlandczyków, którzy byli w stanie dotrzymać kroku rugbistom z pod znaku Albionu tylko do 40 minuty. Później z minuty na minutę uwidaczniała się duża przewaga fizyczna Mistrzów Euro Rugby 2014. Trzecie miejsce zdobyli Walijczycy w niesamowicie widowiskowym i pasjonującym meczu, wynik do przerwy 7:16 dla Trójkolorowych a końcowy 31:30 dla Walii, sam mówi za siebie, pokonując największych chyba przegranych tegorocznych Mistrzostw Francuzów.

Finał
Anglia - Irlandia 30:14 (17:14)

Mecz o 3 miejsce
Walia - Francja 31:30 (7:16)

W finale Elity ME U18 zagrają wyspiarze Anglia - Irlandia Polska-Rumunia 7:41

Gannicus ..:::Młodzieżówka Rugby:::.. (odsłon: 257)

W finale Elity ME U18 zagrają wyspiarze  Anglia - Irlandia Polska-Rumunia 7:41 Transmisja na żywo finału Elity Mistrzostw Europy do lat 18 Anglia-Irlandia w TVP Sport o 16.30 (sobota 19.04)
Pozostałe mecze finałowe - www.eurorugby2014.pl/pl/live_stream/

W finale pocieszenia reprezentacja Polski juniorów uległa wyraźnie swoim rówieśnikom z Rumunii. Zaczęliśmy bardzo dobrze trzymając inicjatywę prze pierwsze 20 minu spotkania. Graliśmy odważnie w ataku i agresywnie w obronie czego efektem bylo przylożenie po wzorcowej akcji całej drużyny, wykończonej przez centra Bartosza Kubalewskiego, goście potrafili odpowiedzieć tylko dwoma celnymi karnymi nie stwarzając jakiegokolwiek zagrożenia pod naszym polem punktowym. Majac duzo pilek i okazji zaczęliśmy seryjnie oddawac pilkę przeciwnikowi grając, aż 12 razy nogą w każdej praktycznie sytuacji. Fatalny wybór taktyki spowodował, że nie musieliśmy długo czekać na negatywne efekty. Zamiast kontynuować presing i ofensywnągrę ręką, oddawaliśmy inicjatywę przeciwnkowi często bez powodu. Doświadczona ekipa rumuńska wykorzystała to bezwzględnie zdobywając tylko do przerwy 3 przyłożenia, ustalając wynik na 7:27.
Druga połowa to coraz większa slabość naszej drużyny i spokojna, konsekwentna gra Rumunów. Wielka ambicja i waleczność Polskich reprezentantów na nic się nie zdała, bo nasza gra była archaiczna i łatwa do odczytania, gra na dwie lub trzy linie w ofensywie znana jest już nawet na rodzimym podwórku nie wspominając o Europie, my konsekwentnie graliśmy jedną linią dodatkowo po żółtej kartce i kontuzji jednego z liderów Jakuba Młyńczaka za szybko pogodziliśmy się z wysoką porażką....

Polska - Rumunia 7:41 (7:27)
pkt: Kubalewski 5, Kepa 2.

Pozstałe mecze grupy A

o 7 miejsce
Holandia – Czechy 46:7
o 5 miejsce
Niemcy – Belgia 12:9
o 1 miejsce - finał grupy A
Hiszpania – Rosja 27:3


Zapowiedź finałów grupy Elity

Portugalia – Gruzja
19/04/2014 – 11:00 – OPALENICA
Szkocja – Italia
19/04/2014 – 11:00 – PLEWISKA
Walia – Francja
19/04/2014 – 12:30 – WRONKI
Anglia – Irlandia
19/04/2014 – 16:30 – WRONKI

Wysoka porażka w półfinale ME U18 - Polska - Rosja 12:39

Silver ..:::Młodzieżówka Rugby:::.. (odsłon: 685, komentarzy: 1)

Wysoka porażka w półfinale ME U18 - Polska - Rosja 12:39 Niestety nie zobaczymy reprezentacji Polski w meczu finałowym gr A Mistrzostw Europy do lat 18. W półfinale nie udało się nawiązać walki z Rosją. Na pocieszenie 18.04 młodym Polskim rugbistom zostanie walka o 3 miejsce

Polska - Rosja 12:39 (8:0)

szczegóły wkrótce . . .

Polska - Rosja w półfinale Euro Rugby U18 - zaproszenie

Preda thor ..:::Młodzieżówka Rugby:::.. (odsłon: 263)

Polska - Rosja w półfinale Euro Rugby U18 - zaproszenie Mecze Mistrzostw Europy do lat 18 wchodzą w decydującą fazę we wtorek zobaczymy Elite w walce o finał i najwyższy ranking a w środę grupa A i w niej grająca Polska. Rosja to bardzo wymagający przeciwnik ale My gramy u siebie więc przy pełnej mobilizacji wszystko może się zdarzyć. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz, bądźmy 16 zawodnikiem naszej drużyny !!!

Pozostałe mecze

Elita
Półfinały - wtorek, 15.04.2014
1-4
Anglia - Walia (godz. 14.00, Pobiedziska)
Francja - Irlandia (godz. 16.00, Plewiska)
5-8
Szkocja - Portugalia (godz. 12.00, Opalenica)
Gruzja - Włochy (godz. 16.00, Opalenica)

Grupa A
1-4 - środa, 16.04.2014
Hiszpania - Rumunia (godz., 16.00, Pniewy)
Polska - Rosja (godz. 14.00, Gniezno)
5-8
Holandia - Niemcy (godz. 16.00, Poznań)
Belgia - Czechy (godz. 12.00, Pniewy)

Grupa B
Półfinały - 16.04.2014
1-4
Szwecja - Luxemburg godz. 16.00 Gniezno
Szwajcaria - Ukraina godz. 15.30 Żerków
5-8
Austria - Litwa godz. 12.00 Gniezno
Chorwacja - Serbia godz. 13.00 Żerków

Wyniki 9 kolejki ekstraligi

mudin ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 782, komentarzy: 5)

Wyniki 9 kolejki ekstraligi Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 21:25 (11:15)
Budowlani: Piotr Skałecki 11, Wojciech Król 5, Arkadiusz Ziemak 5. 
Ogniwo: Łukasz Szablewski 15, Sławosz Hodura 5, Robert Olszewski 5

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 17:33 (5:12)
Arka: Szymon Sirocki 7, Radosław Rakowski 5, Mateusz Plichta 5.
Lechia: Robert Kwiatkowski 10, Rafał Janeczko 8, Paweł Nowak 5, Enelico Fa\\\'atau 5, Grzegorz Buczek 5.

Pogoń Siedlce – Posnania Poznań 29:19 (15:0)
Pogoń: Sebastian Smoliński 15, Tomasz Gasik 9, Karol Kokotkiewicz 5, Hugon Noszczyk 5, Patryk Wyrwas 5, Marek Mirosz 5, Daniel Gdula 4.

Budowlani Łódź SA – Orkan Sochaczew 57:23 (17:13)
Budowlani: Tomasz Kozakiewicz 15, Maciej Orłowski 8, Toma Mchedlidze 5, Michał Mirosz 5, Łukasz Żórawski 5, Grzegorz Dułka 5, Piotr Gomulak 5, Marcin Krześniak 5, Sebastian Łuczak 4.
Orkan: Nadir Boukhaloua 11, Piotr Jurkowski 5, Marcin Stencel 5, Dawid Plichta 2.

Ekstraliga, I liga, II liga,.... w Cieniu Mistrzostw Europy

Silver ..:::Ekstraliga:::.. (odsłon: 679, komentarzy: 4)

Ekstraliga, I liga, II liga,.... w Cieniu Mistrzostw Europy Ekstraliga, runda IX – 13.04.2014 (niedziela)
KS Budowlani Lublin v MKS Ogniwo Sopot 21:25 (11:15)
sędziowali:Szczepański, Bejm, McDonald.
Awenta MKS Pogoń Siedlce v KS Posnania Poznań 29:19
sędziowali: Jasiński, Baniewicz, Janeczko.
Master Pharm Budowlani Łódź S.A. v RC Orkan Sochaczew 57:23 (17:13)
sędziowali: Michałkiewicz, Piotrowicz, Kościelniak.
RC Arka Gdynia v RC Lechia Gdańsk
sędziowali: Reks, Jarowicz, Pantoł.

I liga, 13.04.2014 (niedziela)

RzKS Juvenia Kraków v RKS Skra Warszawa 44:34 (27:5)
sędziowali: Sienkiewicz, Piaskowski
KS Budowlani Łódź v RC Czarni Pruszcz Gdański
(niedziela, godz. 16.00; Bedyński, Piotrowicz, Kościelniak)
Alfa Bydgoszcz v Frogs Warszawa
(niedziela, godz. 15.00; Marciniak, Wolsza)

II liga, runda VII – 13.04.2014 (niedziela)
RC Ruda Śląska v KS Rugby Wrocław
(niedziela, godz. 14.00: stadion Czarnych Bytom przy ul. Worpie 18; Wilk)
RC Legia Warszawa v Biało-Czarni Nowy Sącz
(niedziela, godz. 13.00: stadion AWF w Warszawie; Pawlik)

Polska - Czechy 15:0 w ME liczy się zwycięstwo

Silver ..:::Młodzieżówka Rugby:::.. (odsłon: 571, komentarzy: 8)

Polska - Czechy 15:0 w ME liczy się zwycięstwo W drugim dniu turnieju ruszyły rozgrywki grupy A, w której gra reprezentacja Polski. W pierwszym spotkaniu nasi młodzi kadrowicze zakończyli zwycięsko pojedynek z Czechami po mimo widocznej wyraźniej przewagi fizycznej technicznej i taktycznej długo utrzymywał się wynik tylko 8:0 dopiero w ostatniej akcji meczu Michał Kępa dorzucił przyłożenie po indywidualnej akcji z podwyższeniem i skończyło się pewnym wynikiem 15:0. Mecz toczył się w bardzo żółwim tempie, w tym aspekcie dostosowaliśmy się do słabo prezentujących się Czechów grając wolno i przewidywalnie, do tego nasi już na początku grali bardzo nerwowo popełniając wiele szkolnych i taktycznych błędów, minuty leciały a wynik był marny, wkradała się nerwowość. Na szczęście Czesi nie mieli kompletnie żadnego pomysłu na zdobycze punktowe, co pozwoliło zachować nam czyste konto. Na koniec zastanawia dziwna polityka sztabu trenerskiego wiążąca się z prawie minimalną ilością zmian w naszym zespole (3), a to jest poważny turniej i przed nami jeszcze dwa bardzo ważne spotkania, gdzie rozłożenie sił może mieć kapitalne znaczenie. W kolejnym meczu żeby myśleć o jakimkolwiek sukcesie musimy podejść do gry i zagrać o niebo lepiej...

Polska - Czechy 15 : 0 (8:0)
pkt: Michał Kępa 10, Jakub Mańkowski 5.
Skład Polski:
1.Palasik, 2.Pepliński, 3.Scherrer,(Kozak) 4.Kociński, 5. Mańkowski,(Nowiński) 6.Nitschke,(Pamięta) 7.Gajowskiczek, 8.Radwański, 9.Plichta, 10.Kępa, 11.Soczewica, 12.Młyńczak, 13.Kubalewski, 14.Urbaniak, 15.Pogorzelski

Pozostałe spotkania grupy A

Hiszpania - Holandia 33 : 26 (20:20)

Rosja - Belgia 20 : 20 (10:6)

Rumunia - Niemcy 19 : 3 (0:7)

W meczach półfinałowych zagrają:

Elita
Półfinały - wtorek, 15.04.2014
1-4
Anglia - Walia (godz. 14.00, Pobiedziska)
Francja - Irlandia (godz. 16.00, Plewiska)
5-8
Szkocja - Portugalia (godz. 12.00, Opalenica)
Gruzja - Włochy (godz. 16.00, Opalenica)

Grupa A
1-4 - środa, 16.04.2014
Hiszpania - Rumunia (godz., 16.00, Pniewy)
Polska - Rosja (godz. 14.00, Gniezno)
5-8
Holandia - Niemcy (godz. 16.00, Poznań)
Belgia - Czechy (godz. 12.00, Pniewy)

Grupa B....

Puchar 6 Narodów - zaproszenie

Silver ..:::Świat Rugby:::.. (odsłon: 234)

Puchar 6 Narodów - zaproszenie Sobota 8 marca

Irlandia - Włochy godz. 14.30
Dla Irlandczyków to mecz obowiązkowy do wygrania, jeśli chcą do końca uczestniczyć w wyścigu o główne trofeum.

Szkocja - Francja godz. 17.00
To samo można było by powiedzieć o Francuzach, że to dla nich zadanie obowiązkowe, ale to Szkoci grają u siebie i po wyjazdowej wygranej z faworyzowanymi Włochami mają apetyt na kolejną niespodziankę a Trójkolorowym na razie spędza sen z powiek wyjściowy skład lekko przetrzebiony kontuzjami i obsada pozycji nr 10...

Niedziela 9 marca

Anglia - Walia godz. 15:00
Prawdziwa perełka dla sympatyków rugby. W historii 6N i ... 5N spotkania miedzy tymi ekipami były porywające i niesamowite i otwierały często drogę do Pucharu, w niedziele dojdzie stawka meczu, bo przegrany definitywnie odpadnie z walki o tytuł...

Ekstraliga rugby

Lp.KlubPunktypzps
1.Arka Gdynia3747175
2.Pogoń Siedlce3727396
3.Lechia Gdańsk29280157
4.Budowlani Łódź S.A.23192231
5.Ogniwo Sopot19151296
6.Orkan Sochaczew13143328
7.Budowlani Lublin8154311
8.Posnania Poznań7129299

Ekstraliga

Świat Rugby

Reprezentacja Rugby

Towarzyskie

Młodzieżówka Rugby

Rugby Kobiet