Wygrana z Ukrainą

by Muszak 2016-09-25 17:59:32 ..:::Reprezentacja Rugby:::.. (odsłon: 1029)

Reprezentacja Polski zwyciężyła w pierwszym meczu w ramach rozgrywek Rugby Europe Trophy.


Polacy, prowadzeni po raz pierwszy przez Blikkiesa Groenewalda, wygrali w piętnastki drugi raz w historii spotkań z Ukrainą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22-0, a kolejny mecz w wykonaniu naszej kadry odbędzie się 18 lutego 2017 roku w Portugali. Nasi grupowi rywale mają jeszcze do rozegrania w tym roku następujące mecze: 5.11 Ukraina - Holandia, 12.11 Mołdawia - Ukraina, 19.11 Holandia - Mołdawia i Szwajcaria – Portugalia oraz 26.11 Szwajcaria - Mołdawia.

Samo spotkanie z Ukrainą można określić jako dobry początek, w ramach szeroko podjętych działań, mających na celu zmianę stylu gry polskiego rugby. Oczywiście pewny niepokój wywołuje sytuacja jak powstała w ostatnim czasie, w związku z zamieszaniem we władzach Polskiego Związku Rugby. Odwołanie Prezesa PZR oraz przerzucanie się wzajemnymi oskarżeniami, w sytuacji gdy niedawno wybrany prezes miał być czynnikiem łączącym, wskazuje jakby to powiedział klasyk, że chyba źle się dzieje w państwie duńskim.

Wygrana z Ukrainą z pewnością nie przejdzie bez echa wśród naszych grupowych rywali, gdyż była to drużyna, która w poprzedniej edycji rozgrywek radziła sobie prawie tak dobrze jak Belgia. Mecze nadchodzące w listopadzie będą stanowiły dobre pole do analiz, jeśli chodzi o pozostałe drużyny naszej grupy, a długi okres czasu do następnego meczu, z pewnością zostanie wykorzystany przez trenera Groenewalda do poprawienia kolejnych elementów w grze naszej drużyny. Jedno jest pewne, jeśli chcemy utrzymać się na tym poziomie, nie mówiąc o awansie do grupy wyżej, to nie da się tego zrobić mówieniem o dobrych chęciach. Rugby na świecie cały czas się zmienia, a taktyka w stylu, piła i walimy do przodu, już dawno odeszła do historii.


Źródło: Muszak


nick:

treść:

Komentarz będzie widoczny po akceptacji moderatora.


Redakcja rugby.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Przypominamy, że osoba zamieszczająca komentarze zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa rugby.info.pl lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
W komentarzu nie mogą także znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców.