Richie McCaw – bohaterem filmu “Chasing Great”

by Muszak 2016-10-05 18:52:38 ..:::Świat Rugby:::.. (odsłon: 1115)

Na początku września odbyła się w Nowej Zelandii premiera kinowa filmu dokumentalnego opowiadającego o karierze sportowej i życiu Richiego McCaw’s – nowozelandzkiej ikony światowego rugby.


Richie McCaw rozegrał w barwach Nowej Zelandii 148 meczy, z czego 110 jako kapitan. Dwukrotnie, w latach 2011 i 2015, poprowadził All Blacks do zdobycia Pucharu Świata w rugby, a następnie w 2015 roku ogłosił zakończenie kariery sportowej. Trzykrotnie w czasie swojej kariery zdobył tytuł gracza roku World Rugby, a wynik 148 występów na boisku w barwach drużyny narodowej jest rekordem w historii rugby union. Poza graniem w rugby, Richie McCaw interesuje się lotnictwem, a pilotażu szybowca nauczył się od dziadka, który był pilotem podczas drugiej wojny światowej. Wielokrotnie udzielał się w działalności charytatywnej zbierając pieniądze dla ofiar trzęsień ziemi oraz dla samoańskiego rugbisty, który złamał kręgosłup podczas gry. W chwili obecnej Richie McCaw jest dyrektorem i udziałowcem w Christchurch Helicopters, gdzie również pilotuje helikopter. W 2016 roku został członkiem Orderu Nowej Zelandii, najwyższego odznaczenia przyznawanego w swoim ojczystym kraju, za wybitne osiągnięcia na polu cywilnym lub wojskowym.

Fanpage filmu:

https://pl-pl.facebook.com/RichieMcCawFilm/


Źródło: Muszak
nick:

treść:

Komentarz będzie widoczny po akceptacji moderatora.


Redakcja rugby.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Przypominamy, że osoba zamieszczająca komentarze zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa rugby.info.pl lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
W komentarzu nie mogą także znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców.