Rozwój rugby w Urugwaju

by Muszak 2016-10-19 18:26:40 ..:::Świat Rugby:::.. (odsłon: 921)

Dobre wyniki sportowe oraz odpowiednie działania miejscowej federacji, zaowocowały zwiększonym wsparciem dla rugby w Urugwaju, ze strony czynników rządowych oraz World Rugby.


Wraz z rozpoczęciem turnieju World Rugby Americas Pacific Challenge w Montevideo, rugby w Urugwaju otrzymało dwie dobre wiadomości. Pierwszą ze strony World Rugby, która przyznała Urugwajowi organizację przyszłorocznego U20 Trophy, a drugą ze strony Narodowego Biura Sportu, które wybrało rugby do grupy jedenastu sportów, wytypowanych do wsparcia państwowego.

Wśród kryteriów, które musiały zostać spełnione na szczeblu narodowym należy wyróżnić: liczbę zarejestrowanych graczy, dostęp do sportu dla kobiet, dostęp do obiektów i udogodnienia, częstotliwość rozgrywek oraz ich standard, rozpoznawalność i popularność w kraju oraz potencjalne szanse w rozgrywkach międzynarodowych, a także podtrzymywanie sportowych tradycji. W ocenie Alberto Espasandína z Narodowego Biura Sportu, Federacja Rugby w Urugwaju jest obecnie wzorcowym modelem.

Zgodnie z danymi z Narodowego Biura Sportu, w Urugwaju jest zarejestrowane 7444 zawodników oraz 297 zawodniczek, a działania promocyjne rugby są dostrzegalne w całym kraju. Dobra realizacja programu Get Into Rugby, ustanowienie głównego centrum rugby na Charrúa Stadium w okolicy Montevideo oraz inne działania promocyjne, pozwoliło na stworzenie z rugby rozpoznawalnej marki.

Zakończony właśnie turniej Americas Pacific Challenge z udziałem reprezentacji Urugwaju A okazał się dużym sukcesem, a pierwsza reprezentacja Urugwaju wystąpi w argentyńskich mistrzostwach prowincji oraz wyjedzie na tourne do Europy.

W pierwszej połowie 2017 roku urugwajskie kluby dołączą do rozgrywek o mistrzostwo Argentyny, a reprezentacja weźmie udział w turniej Americas Rugby Championship oraz rozpocznie zmagania o awans do Rugby World Cup 2019 w Japonii.

Na podstawie World Rugby


Źródło: Muszak

Komentarze:

1-1 z 1
Randi , 2017-05-07 21:09:13
Very strong piece, and brave - I mean by the use of just the two main colours, and the very big
focals. I think you can see the influence of the other work by Redon that you blogged about
privoeusly in this necklace: the surreal eyes and eyelashes are picked up by Gaea's button
and the fringing. Or maybe seaweed fronds brushing round Ophelia?
[1]


nick:

treść:

Komentarz będzie widoczny po akceptacji moderatora.


Redakcja rugby.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Przypominamy, że osoba zamieszczająca komentarze zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa rugby.info.pl lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
W komentarzu nie mogą także znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców.