Droga tolerancji w rugby

by Muszak 2016-10-23 11:05:40 ..:::Świat Rugby:::.. (odsłon: 1196)

Nigel Owens, jeden z czołowych sędziów światowego rugby, który w 2007 roku ujawnił swoją odmienną orientację seksualną, opowiada o tolerancji i szacunku, z jakimi spotyka się w świecie rugby.


Owens, który sędziował finał ostatniego pucharu świata w rugby, zdecydował się po latach wątpliwości na ujawnienie swojej orientacji w 2007 roku. Przed finałem Pucharu Świata odbyła się premiera programu BBC, w którym Nigel Owens opowiada m.in. o próbie samobójczej, jaką podjął w związku z brakiem akceptacji samego siebie.

Po zakończonym spotkaniu finałowym RWC 2015, w którym Nowa Zelandia zwyciężyła Australię 34-17, Australijczyk David Pocock oraz rwacz Nowej Zelandii Jerome Kaino byli jednymi z pierwszych zawodników, którzy podziękowali Owensowi za poprowadzenie meczu.

Nigel Owens nawet jeśli odnotowuje przejawy niechęci związanej z jego osobą i tym kim jest, nigdy nie przestał wierzyć w rugby i w ludzi, którzy tworzą całą społeczność rugby. Pojedyncze przypadki nie zmieniają faktu, że praca jaką Owens wkłada w rugby, spotyka się z podziwem i uznaniem wśród ogromnej większości ludzi rugby.

Nigel Owens czynnie wspiera Samaritans Cymru, organizację która na terenie Walii zajmuje się pomocą dla ludzi z problemami psychicznymi oraz przeciwdziałaniem samobójstwom. W 2015 roku Samarytanie odebrali około 175 tysięcy telefonów z prośbą o pomoc.

Na podstawie RTE.IT


Źródło: Muszak
nick:

treść:

Komentarz będzie widoczny po akceptacji moderatora.


Redakcja rugby.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Przypominamy, że osoba zamieszczająca komentarze zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa rugby.info.pl lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
W komentarzu nie mogą także znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców.