Zmiana w sztabie szkoleniowym reprezentacji Szwajcarii

by Muszak 2016-10-29 11:17:41 ..:::Świat Rugby:::.. (odsłon: 978)

Olivier Nier oraz Eric Melville otrzymali nominacje na nowych trenerów narodowej XV Szwajcarii, a Mathieu Guyou objął funkcje managera reprezentacji.


Olivier Nier, urodzony 14 czerwca 1964 roku w Grenoble, jest byłym trenerem U.S. Oyonnax, Pays d’Aix Rugby Club, Rugby Club Massy Essonne oraz reprezentacji Rumunii, z którą zwyciężył w Pucharze Narodów Europy oraz awansował do Rugby World Cup w Nowej Zelandii 2011. Jest również profesorem w Katedrze Zarządzania Uniwersytetu w Lionie.

Eric Melville, urodzony 27 czerwca 1961 roku w RPA, posiada francuskie obywatelstwo i grał w reprezentacji Francji na wiązaczu. Pełnił funkcję managera w RC Toulonnais oraz był trenerem U.S. Oyonnax. Nastepnie został trenerem w Grasse, a od 2010 roku w Stade Dijonnais.

Mathieu Guyou, urodzony 4 lipca 1975 roku, jest byłym zawodnikiem reprezentacji Szwajcarii, gdzie rozegrał 47 spotkań. Karierę reprezentacyjną zakończył w 2016 roku, grał jako środkowy ataku oraz był kapitanem.

Swoje pierwsze mecze w naszej grupie Szwajcarzy rozegrają 19 i 26 listopada, przeciwko Portugalii i Mołdawii na stadionie miejskim w Yverdon.

Na podstawie http://www.suisserugby.com/


Źródło: Muszak


nick:

treść:

Komentarz będzie widoczny po akceptacji moderatora.


Redakcja rugby.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Przypominamy, że osoba zamieszczająca komentarze zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa rugby.info.pl lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
W komentarzu nie mogą także znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców.